1.15 versiyondaki yeni blok ve biom güncellemeleri!
izmirmc 28 Eylül 2019 22:36

Bugün canlı yayın yapıldı ve yeni gelecek güncellemeler hakkında bilgiler verildi. Bu bilgiler ışığında sizlere yeni gelecek güncellemelerin ne olacağını belirtmek istedim.

BAL BLOKLARI VE ARILAR

Birkaç hafta önce, Minecraft Java anlık görüntüsünde arılar yayınlandı. Canlı yayında açığa çıkarılan yeni bir bloğun yanı sıra Java ve Bedrock platformlarına gelecekler. Evet, karpuz bloğuna veda edin, çünkü bal bloğu Minecraft'ın en lezzetli bloğu olarak hepsini yenmek kapmak üzere! Bunu doğrulamak için, bunu yazmadan önce bir blok karpuz ve bir bal bloğu yedim ve şimdi iyi hissetmiyorum. Çok yakında güncelleme ile gelecek!

Parkour hayranları bu yapışkan bloğa basmaktan kaçınmak isteyeceklerdir - zıplama yüksekliğinizi önemli ölçüde azaltır. Bu yüzden bal bloklarına atlamayı önermiyoruz.

NET GÜNCELLEME

Minecraft'ı güncelliyorlarmış ve bu kez Nether'ye odaklanıyorlar! Minecraft’ın en ölümcül varış noktası için büyük planları varmış, bunlar: 

YENİ BIOME: SOULSAND VADİSİ 

Mavi sis ve mavi alevlerle dolu yeni bir biyomdan (yeni mavi ateş bloğunun izniyle!) Ve her yerdeki uğursuz dev fosillerden daha ne hoş karşılanabilir? Buna bir cevap vermeyin, ziyaretinizi riske atmanızı bekleyemeyecek bu çorak çorak araziye atlayın… 

YENİ BIOME: HOLLANDA ORMAN KIRMIZI 

En düşük seviye tasarımcılarımız tarafından kasıtlı olarak kaybolmanızı sağlayacak şekilde tasarlanan, dönen parçacıkları ve yoğun bir atmosferi olan yoğun bir orman. Mwahahaha!

Bekle, çıkış yine nerede?

YENİ BIOME: HOLLANDA ORMAN MAVİSİ  

Pekala, daha az başka bir biyom, Netherwart Forest Red'de daha fazla varyasyon (oh harika - sadece ondan kaçmayı başardım) ama kendine özgü atmosferi ve kendine özgü blokları! Örneğin, bu kıvrımlı yeni Nether Mantarlar için zemin kaplayan adımınızı izleyin…Bu yeni Nether biyomlarının tehlikelerine rağmen, bu güncellemenin Nether'yi daha erişilebilir hale getirmesini istiyoruz (hala yaşanması tehlikeli bir yer olsa da!). Orada bir üs inşa edebilecek, orada yeniden doğabilecek ve hatta yiyecek bulabileceksiniz! Bundan bahsetmişken ... 


YENİ BLOK: HEDEF BLOK 

Tamamen yeni güncellemenin temasıyla ilgili değil, redstone meraklıları için tasarlanmış yepyeni bir blok! Bloğu bir okla vurursanız kırmızı bir sinyal yayar. Ok, Hedef Bloktaki bullseye yaklaştıkça yayılan sinyal daha güçlü olur. Bununla ne gibi redstone uygulamalarını yaptığınızı görmek için sabırsızlanıyoruz!

Yorum yapmak için giriş yapmanız gerekiyor.