RENDER DRAGON VE NVIDIA RAYTRACİNG GÜNCELLEMESİ
izmirmc 30 Ağustos 2019 10:26

Yeni bir motor ve Minecraft'ı tecrübe etmenin yeni bir yolu!

Minecraft pek çok platformda ve buradaki en harika şey, her birinin deneyimini nasıl değiştirebileceğimiz hakkında çok eğlenceli olanaklar yaratması. 

Mobil versiyonunu geliştirdiğimizde dokunmatik kontrolleri ekledik, sizi Gear VR'de Minecraft'ın içine koyduk ve Better Together güncellememizle konsollarda ve cihazlarda çok oyunculu oyunu etkinleştirdik!

Bugün, mevcut ve güncellenen donanımdan yararlanmanın iki yeni yolunu duyuruyoruz. 

Birincisi, yeni motorumuz Render Dragon ile Minecraft'ın ana kaya platformları kapsamını genişletiyoruz. 

İkinci olarak, Minecraft'a gerçek zamanlı ışın izleme sağlamak için NVIDIA ile ortaklık kurarak oyunun grafiksel olanaklarını zorluyoruz. 

Gözlerini hazırla!

NVIDIA'nın yeni ışın izleme teknolojisinden yararlanmak için daha heyecanlı olamazdık. 

Windows 10'da, NVIDIA GeForce RTX GPU'da olduğu gibi DirectX R kapasitesine sahip aygıtlarla oynanabilir (ve DirectX R raytracing özelliğini destekleyen gelecek platformlara genişletmeyi planlıyoruz).

Bu teknolojinin yetenekleriyle Minecraft dünyalarınızı gerçekçi aydınlatma, canlı renkler, doğal olarak yansıtan ve kıran gerçekçi su ve aydınlatıcı dokularla deneyimleyebilirsiniz. 

“Yayıcı” ne demek? Bu, daha önce hiç görmediğiniz gibi Minecraft'ı göreceksiniz demektir!

Aslında, “emissive”, “bir şeyi, özellikle ışığı, ısıyı veya radyasyonu yayma gücüne sahip olmak” anlamına gelen ancak anı mahvetmediği anlamına gelen teknik bir sıfat. 


Teknik gerekliliklerin yanı sıra bu yıl daha sonra paylaşacağımız haberlerimiz olacak. 

Doğal olarak, bu işlemin her adımında geri bildiriminizi istiyoruz. 

Bu nedenle, Minecraft'ın ayarlar ekranında gelecekteki bir beta sürümde “RTX ile İsteğe Bağlı Grafikler” seçeneğini açarak yeni ışın izleme özelliklerini önizlemenizi sağlamayı planlıyoruz. 

Bu özelliği yeni yılda bekleyebilirsiniz. 

Ayrıca, diğer Bedrock platformlarında geliştirilmiş emisyon ve yönlü aydınlatma gibi bu yeni özelliklerden bazılarını da etkinleştirmeyi planlıyoruz! 

Bundan bahsetmek…RENDER DRAGON Güzel Minecraft Bedrock platformlarının önümüzdeki aylarda güncelleneceğini göreceksiniz. 

Yeni oyun motorumuz Render Dragon'un yeteneklerini öğreniyoruz. 

Minecraft Earth'ü tanıtırken Apple’ın Dünya Çapında Geliştirici Konferansını izlemişseniz, Render Dragon’ın bir ön izlemesini zaten görmüş olabilirsiniz.

Render Dragon ile yapmayı planladığımız görsel ve performans yükseltmelerinin sadece başlangıcı olan kenar vurgulama ve yeni aydınlatma tekniklerine sahipti. 

Render Dragon, cihazınızın neler yapabileceğine bağlı olarak çeşitli grafik özelliklerini destekler. 

Tüm cihazlar ışın izlemeyi desteklemeyecek, ancak çoğu cihazda bazı grafik geliştirmelerimiz olacak. 

Yine de, hangi cihazda oynarsanız oynayın, mümkün olan en sorunsuz Minecraft deneyimini sunmak için farklı donanımdan faydalanmakla ilgili!

Yakında paylaşacak daha fazla haberimiz olacak, böylece yeni oyun yöntemlerini denemeye başlayabilirsiniz!

Yorum yapmak için giriş yapmanız gerekiyor.